Články

Uklízejte jednotlivé povrchy správě. Jakým chybám byste se měli vyvarovat?

30.3.2017

Úklid domácnosti nikoho z nás nemine. Občas se do úklidu zkrátka pustíme všichni. Někdo si s ním ale dokáže poradit lépe, někdo hůře. Často lidé dělají chybu v nesprávném čištění konkrétních povrchů. Podívejme se proto na tuto problematiku blíže.

Chyby, kterým byste se při úklidu domácnosti měli raději vyhnout

18.3.2017

Úklid domácnosti nemine nikoho z nás. Všichni chceme mít krásné a čisté bydlení, a právě proto je úklid velice důležitý. Chcete i vy mít opravdu čistý byt, do kterého se každý den rádi vracíte? Chcete se zkrátka doma cítit příjemně? Pak se vyvarujte níže uvedeným chybám a váš úklid bude určitě efektivní!

Úklid obývacího pokoje, aneb co by zde nemělo být vidět

28.2.2017

Sebekrásnější bydlení není tak hezké, když jsou všude věci, nábytek je zaprášený, podlaha je špinavá a všude, kam se podíváte, jsou usazené chlupy od domácích mazlíčků. Právě obývací pokoj je místnost, kde se schází celá rodina a kam zveme návštěvy. Na co bychom se tedy měli zaměřit při jeho úklidu?

Jak uklidit byt s dítětem?

13.2.2017

Snad každá maminka potvrdí, že péče o děti je náročná a s uklízením se příliš nesnoubí. Malé děti mají radost z poznávání každé části bytu a velmi rády pomáhají. Není proto výjimkou, když začnou otevírat šuplíky a vyhází veškerý jejich obsah na velkou hromadu. A tím to rozhodně nekončí. Jak tedy udržet byt čistý a uklizený?

Tipy na úklid, které jistě oceníte

28.1.2017

Úklid je téměř každodenní rutinou každé ženy. Čistá domácnost je základem pohody i našeho zdraví, a právě proto přikládáme úklidu takový důraz. Pojďme se pro to podívat na několik triků, které vám s touto činností pomohou a ušetří vám čas.

Čištění sedaček a koberců – rady našich babiček

10.1.2017

Snad každý z nás má doma sedačku nebo koberec. A každá domácnost už řešila znečištění sedačky nebo koberce od domácích mazlíčků, dětí, nebo pouze od běžného užívání. Naše babičky měly na tyto problémy zajímavé triky. Pojďme se na ně podívat blíže.

Jak na povánoční úklid?

22.12.2016

Vánoce u nás v ČR slaví snad každá rodina. A téměř v každé domácnosti se každým rokem zdobí stromeček, peče cukroví, zapalují svíčky atd. Vánoce jsou krásným obdobím, kdy se rodiny scházejí a tráví čas společně. Jak už to ale po takových oslavách bývá, nakonec nás čeká pořádný úklid. Jak na něj?

Na jaké problémy můžeme narazit při čištění sedaček na základě materiálu

12.12.2016

Snad v každé domácnosti najdete v místnosti, ve které se schází celá rodina, vetší či menší pohodlnou sedačku. Je to zkrátka nenahraditelný kus nábytku, který nám doma nesmí chybět. V našich bytech se objevují sedačky různých velikostí, tvarů i materiálů. A každý z těchto materiálů vyžaduje určitý způsob čištění. Pojďme se na čištění různých typů materiálů podívat blíže.

Tipy a triky na generální úklid

24.11.2016

Zejména ve sváteční dny se lidé v ČR pouští do generálních úklidů. Uklízení pro většinu z nás mezi oblíbené činnosti nepatří. Generální úklid je činností na celý den, možná i dny a mnohdy máme pocit, že když uklidíme jednu část bytu, zašpiní se nám druhá. Nicméně, existuje několik tipů a triků, jak efektivně na generální úklid.

Jak na úklid po domácích mazlíčcích?

18.11.2016

Mnoho českých rodin má svého vlastního domácího mazlíčka. Nejčastěji jsou to psi a kočky. Domácí mazlíčci jsou skvělým společníkem a často velmi váženým členem rodiny. Snad jedinou nevýhodou těchto mazlíčků jsou chlupy a zápach, díky kterým je častější úklid domácnosti prakticky nevyhnutelný. Jak ale po svých chlupatých kamarádech správně a efektivně uklízet?

Jak správně uklízet v domácnosti alergiků?

25.10.2016

Na téma úklid a alergie již bylo napsáno mnoho článků s různými názory. Ve skutečnosti je úklid důležitý v domácnosti nealergiků i alergiků. Důležité je zkrátka zabránit množení nežádoucích bakterií, se kterými nechce sdílet domácnost nikdo z nás. Uklizený domov je navíc mnohem útulnější a bude se vám v něm žít lépe.

Jak probíhá čištění čalouněných sedaček?

14.10.2016

Téměř v každé domácnosti najdeme čalouněný nábytek nebo koberec. Koberce ani sedačky se však neobejdou bez skvrn, nánosů prachu nebo chlupů domácích mazlíčků. Aby vypadaly opět jako nové, je nutné přistoupit k důkladnějšímu čištění. Jak takové čištění probíhá?

Péče o kožené sedačky

26.9.2016

Kožené sedačky jsou synonymem vysoké kvality a luxusu. Sluší každé domácnosti, a pokud se vám stane, že na sedačku vylijete barevnou tekutinu nebo ji nedopatřením umastíte od oběda, její čištění je mnohem jednodušší než čištění látkových sedaček, do kterých se barva nebo mastnota lehko vsákne. Jak ale na čištění a údržbu kožených sedacích souprav?

Nejčastější chyby při úklidu domácnosti

16.9.2016

Určitě znáte ten pocit, kdy se vám povede novou sedačku polít barevnou tekutinou nebo ji umastit. Rázem se pak na pěkném nábytku objeví nevzhledné skvrny, ze kterých rozhodně nemáte radost. Naštěstí je ale možné většinu nečistot snadno vyčistit. Je jen třeba vědět, jaké postupy a přípravky použít při čištění jednotlivých materiálů.

Proč si nechat vyčistit sedačku od profesionálů?

7.9.2016

Zejména v rodinách s malými dětmi se často stává, že se sedačka v obýváku ušpiní barvičkami, jogurty, mastnotou, čokoládou atd. Ženy, které mají ve většině případů na starosti úklid domácnosti, jsou z takového znečištění nábytku nešťastné, a to zejména jedná-li se o látkovou sedací soupravu, která se čistí jen velmi těžko. Naštěstí vám ale pomohou úklidové firmy, které ví, jak na to.

Jak se liší čištění sedaček na základě materiálu?

18.8.2016

Určitě znáte ten pocit, kdy se vám povede novou sedačku polít barevnou tekutinou nebo ji umastit. Rázem se pak na pěkném nábytku objeví nevzhledné skvrny, ze kterých rozhodně nemáte radost. Naštěstí je ale možné většinu nečistot snadno vyčistit. Je jen třeba vědět, jaké postupy a přípravky použít při čištění jednotlivých materiálů.

Svěřte úklid bytového domu firmě a všichni budou spokojení

5.8.2016

Jste majitelem bytového domu a neustále řešíte problém týkající se jeho úklidu? Úklid společných prostor bytového domu může být v mnoha případech zbytečně komplikovaný. Někteří obyvatelé uklízet nechtějí, jiní nemohou nebo to dokonce neumí. Ideálním řešením je proto takový úklid svěřit společnosti, která se o vše postará za vás, a navíc kvalitně.

Tipy pro dokonalou předzahrádku

15.7.2016

Předzahrádka je chápána jako malý prostor před domem, který je zatravněný nebo osázený květinami a dřevinami. V posledních letech se předzahrádky jak u rodinných, tak bytových domů, těší velké oblibě. Rozhodli jste se pro realizaci předzahrádky před bytovým domem? Níže uvádíme několik tipů, jak vytvořit opravdu krásný kousek přírody i u Vás.

Jak na úklid po stavbě a rekonstrukci?

7.7.2016

Stavba nebo rekonstrukce znamenají pro domy a bytové domy mnoho nepořádku. Úklid po rekonstrukci nebo stavebních pracích není nikterak jednoduchý. Zbavit se nejjemnějšího prachu a spousty nečistot není jednoduché. Jak si s tímto problémem umí poradit profesionálové?

Jakých úklidových chyb se lidé dopouštějí?

20.6.2016

Úklid většina lidí doslova nenávidí. Někteří z nás dokonce úklid odkládají až do doby, kdy je nezbytně nutný. Navíc, i když se úklid zdá být jednoduchou činností, i zde existuje mnoho chyb, kterých se lidé při úklidu dopouštějí. Které z nich jsou nejzásadnější? A proč je lepší přenechat úklidy bytových domů a větších prostor úklidové firmě?

Co obnáší efektivní úklid bytového domu?

2.6.2016

Mnoho majitelů bytových domů stále upřednostňuje úklid společných prostor vlastními silami. Jednotliví majitelé se střídají v úklidu domu, někdo uklidí lépe, někdo hůře, někdo dokonce úklid vynechá úplně. Málokdy se v domě sejdou osoby, které věnují úklidu chodeb a schodiště dostatečnou péči. Co vše správný úklid bytového domu obnáší?

Údržba trávníku před domem

15.5.2016

Každý majitel rodinného domu chce mít hezký, zelený a hustě vypadající trávník. Ani majitelé bytových domů ale nechtějí být o krásu a výhody zeleně kolem domu ochuzeni. Pro kvalitní trávník před domem je potřeba odborná znalost a kvalitní péče.

Jak čistí okna profesionálové?

3.5.2016

Jarní počasí už snad konečně zaklepalo na dveře a každá správná hospodyňka se pustila do jarního úklidu. Mytí oken je jeho nedílnou součástí. I v rámci úklidu bytových domů je důležité umýt okna, a to ideálně 2x ročně. Jak myjí okna profesionálové?

Dle jakých kritérií vybrat firmu na úklid bytového domu?

18.4.2016

Stále více lidí v dnešní době potřebuje využít úklidových služeb. Mnohdy se vracíme domů z práce pozdě a na úklid bytového domu už nemáme síly, nebo se zkrátka chceme věnovat své rodině. Společností, které nabízí tento typ služeb, je na trhu spousta. Spousta z nich ale působí zmateně, má nejasné ceníky a zákazníci prakticky předem neví, jaké služby za své peníze získají.