Jak probíhá čištění čalouněných sedaček?

Téměř v každé domácnosti najdeme čalouněný nábytek nebo koberec. Koberce ani sedačky se však neobejdou bez skvrn, nánosů prachu nebo chlupů domácích mazlíčků. Aby vypadaly opět jako nové, je nutné přistoupit k důkladnějšímu čištění. Jak takové čištění probíhá?

Máte doma čalouněnou sedačku nebo koberec? Pokud ano, a sedačka nebo koberec nejsou nové, pravděpodobně jste již přemýšleli nad jejich čištěním. Nánosy prachu a nečistoty se nevyhnou žádné sedačce a žádnému koberci.

Mokré čištění

Nejlepší a nejefektivnější možností čištění čalounění a koberců je tzv. mokré čištění. Jak takové čištění probíhá? Pojďme si říci více.

Mokré čištění spočívá ve vstřikování čistící látky do povrchu nábytku nebo koberce a následném odsátí nečistot.

Čištění probíhá pomocí extraktoru, což je stroj vybavený kbelíkem na odsávaný čistící prostředek s nečistotami. Stroj je také vybaven nádržkami na čistící prostředek a tekutinu, tedy vodu. Pomocí čerpadla je čistící prostředek spolu s vodou vstřikován do čištěného povrchu a následně spolu s nečistotami odsáván zpět pomocí výkonné turbíny.

Stačíte na čištění čalounění sami?

Pokud si přejete vyčistit čalounění nebo koberce v domácnosti, doporučujeme vám zapůjčit si tento výše zmíněný stroj s názvem extraktor nebo se obrátit na úklidovou firmu. S čištěním sedacích souprav v Brně a okolí vám rádi pomůžeme my, tým společnosti Remiáš s.r.o.

Pokud však s čištěním čalounění nemáte žádné zkušenosti a přejete si, aby byl výsledný efekt opravdu pozitivní, doporučujeme raději využít úklidovou firmu. Zaměstnanci úklidových firem se totiž touto činností zabývají denně a vědí tak přesně, jak nejlépe povrch vyčistit a přitom neponičit.

I vaše sedačka může být opět jako nová. Využijte naší služby čištění sedaček v Brně a okolí.