Čištění sedaček a koberců – rady našich babiček

Snad každý z nás má doma sedačku nebo koberec. A každá domácnost už řešila znečištění sedačky nebo koberce od domácích mazlíčků, dětí, nebo pouze od běžného užívání. Naše babičky měly na tyto problémy zajímavé triky. Pojďme se na ně podívat blíže.

V dřívějších dobách naše babičky neměly k dispozici takový výběr čistících prostředků jako dnes. Musely si proto často vystačit s tím, co měly v kuchyni. Velmi oblíbenými čistícími prostředky pak byly citron, sůl a ocet. Velmi často byla využívána také mýdlová voda.

Ocet

Ocet se s oblibou používá k čištění skvrn různého charakteru ještě dnes. Je známý pro své skvělé čistící vlastnosti a neutralizaci pachu po domácích mazlíčcích. Ještě v dnešní době používají majitelé psů a koček ocet pro odstranění zápachu ze sedaček a koberců po jejich loužičkách. Obrovskou sílu má také při odstraňování vodního kamene z rychlovarné konvice nebo baterií. Ocet je zkrátka levným a velmi účinným čistícím prostředkem, který má v kuchyni každá hospodyňka.

Jedlá soda

Trápí vás zapáchající skvrny na sedačce? Pak je tu další skvělým pomocník, kterým je jedlá soda. I tento zázračný prášek vám pomůže odstranit nepříjemné pachy. Stačí nasypat jedlou sodu na koberec, nechat ji pár hodin působit a poté vysát. Nevzhledných skvrn vás však nezbaví. Proto je lepší využít možnosti čištění profesionály. Pro čištění sedacích souprav v Brně a okolí jsme tu my, tým společnosti Remiáš Global Services s.r.o.

Sůl

Sůl je osvědčeným čistícím prostředkem na skvrny od rozlitého vína. Skvrnu nejdříve vysušte, nasypte na ni sůl a poté stačí už jen vysát a dočistit vodou. Sůl si poradí také s mastnotou.

Čištění koberců a sedaček dnes

Všechy výše zmíněné rady vám mohou být užitečné, jedná se ale spíše o první pomoc. Chcete-li mít svou sedačku a koberec opravdu dokonale čisté, je vhodný profesionální úklid prováděný mokrou cestou. Pro čištění koberců a úklid sedaček v Brně se můžete spolehnout na služby naší společnosti. Po našem zásahu bude vaše sedačka jako nová a koberec bude opět zářit barvami.