Jak čistí okna profesionálové?

Jarní počasí už snad konečně zaklepalo na dveře a každá správná hospodyňka se pustila do jarního úklidu. Mytí oken je jeho nedílnou součástí. I v rámci úklidu bytových domů je důležité umýt okna, a to ideálně 2x ročně. Jak myjí okna profesionálové?

Správný postup mytí oken

Při mytí oken profesionálové z úklidových firem zpravidla nejdříve používají oboustrannou stěrku. Pomocí této stěrky nejdříve okno umyjí saponátem. Saponát se chvíli nechá působit a pak se druhou stranou stěrky pečlivě setře.

Každý profesionál ví, že je nutné stěrku po každém tahu očistit, aby na oknech nezůstávala špína. Tento systém dokonale vyčistí okna, která pak budou bez šmouh. Mytí hadrem je pomalejší a šmouhy na oknech často zůstávají. Pro dokonalé vyleštění oken se používá papírový ubrousek.

Vyčištěním skla ale mytí oken nekončí. Samozřejmostí je také rámů oken a parapetů, k čemuž postačí čistá voda se saponátem a hadřík.

Mytí oken v bytových domech je časově velmi náročné a lidé ve většině případů nemají ke správnému mytí oken vybavení. Většinou myjí okna hadříkem a vodou se saponátem, což je způsob mytí, který na oknech ve většině případů zanechá šmouhy. Proto majitelé bytových domů přenechávají mytí oken profesionálním úklidovým firmám.

Profesionální úklidová firma

Profesionální úklidová firma je pro mytí oken v bytových domech ideálním řešením. Ušetří vám spoustu času a okna umyje maximálně kvalitně. Mytí oken od specializovaných úklidových firem ocení zejména majitelé bytových domů po dokončení stavebních prací, kdy jsou okna zaprášená a k jejich umytí je o to více zapotřebí kvalitní vybavení a profesionální postup.

Naše společnost Remiáš Global Services s.r.o. se specializuje na mytí oken v bytových domech i v kancelářích (včetně výškových prací) nebo výloh. Potřebujete umýt okna v bytovém domě? Rádi vám zpracujeme nezávaznou nabídku. Neváhejte nás kontaktovat.