Údržba trávníku před domem

Každý majitel rodinného domu chce mít hezký, zelený a hustě vypadající trávník. Ani majitelé bytových domů ale nechtějí být o krásu a výhody zeleně kolem domu ochuzeni. Pro kvalitní trávník před domem je potřeba odborná znalost a kvalitní péče.

Na trávník je často vystaven nemalé zátěži, a na základě tohoto předpokladu je také nutné pořídit vhodnou travní směs. Pokud je před domem potřeba vysadit nový trávník, nejvhodnější období pro setí je jaro, a to od konce března do května.

Pokud již před domem trávník máte a přejete si, aby opět vypadal dobře, bude potřeba dodat mu živiny a rozdýchat jej.

Vertikutace

První krok, který je na jaře potřeba učinit, je vertikutace trávníku, která zbaví půdu nepropustné vrstvy bránící pronikání vody a živin ke kořenovému systému trávy. Silná vrstva této tzv. „travní plsti“ je příčinou mělkého zakořenění trávníku. Toto je důsledek rychlého usychání trávníků v letních měsících.

Provzdušnění

Pro ochranu trávníku proti zarůstání mechem je každé jaro potřeba provést provzdušnění speciálními vidlicemi. Zabrání se tak vzniku nehezkých mezer v trávníku.

Hnojení

Nedílnou součástí péče o trávník je také jeho hnojení. Díky správnému hnojení je trávník hezky zelený a hustý, a tím pádem vypadá dobře a je radost na něj pohledět.

Sekání

Ke krásnému trávníku samozřejmě patří i jeho pravidelné sekání, kterým trávník povzbudíme a růstu nových výhonků. Trávník se takto bude zahušťovat a bude vytlačovat nežádoucí plevele. U bytových domů se trávník obvykle seká 1x za měsíc.

Údržba trávníku jako součást služeb v rámci úklidu bytových domů

Potřebujete pomoc s údržbou trávníku před domem? V rámci úklidu bytových domů nabízíme i péči o trávník včetně vertikutace, odborného hnojení a sečení.