Tipy pro dokonalou předzahrádku

Předzahrádka je chápána jako malý prostor před domem, který je zatravněný nebo osázený květinami a dřevinami. V posledních letech se předzahrádky jak u rodinných, tak bytových domů, těší velké oblibě. Rozhodli jste se pro realizaci předzahrádky před bytovým domem? Níže uvádíme několik tipů, jak vytvořit opravdu krásný kousek přírody i u Vás.

Důležité jsou majetkové vztahy

Pokud jste se rozhodli o zkrášlení předzahrádky před domem, je nutné mít nejdříve vyřešené majetkové vztahy. Patří daný pozemek Vám nebo městu? Pokud je pozemek ve vlastnictví města, potřebujete povolení od radnice.

Údržba

Důležitá je také otázka, kolik času můžete věnovat údržbě předzahrádky. Na základě Vašich časových možností by pak měly být zvoleny vhodné rostliny. Zvažte také dostupnost závlahy. Čím méně náročné rostliny budete v předzahrádce pěstovat, tím snadnější pro Vás bude údržba. Zvolíte spíše skalku nebo trávník? Při péči o trávník je nutné počítat s pravidelným sekáním a další související údržbou.

Nároky jednotlivých rostlin

Při výběru rostlin je nutné dbát také na jejich nároky na světlo a půdu. Bude Vaše předzahrádka orientovaná spíše na jih, a je tím pádem nutné počítat s tím, že na rostliny bude svítit přímé slunce téměř celý den? Nebo naopak bude předzahrádka zastíněna ostatními budovami tak, že si rostliny slunce příliš neužijí? Potřeba světla a typu půdy je při volbě jednotlivých rostlin klíčová.

Svěřte realizaci nám

Remiáš Global Services s.r.o. není pouze úklidová firma. Našim zákazníkům v rámci služby úklid bytových domů nabízíme i letní údržbu okolí domu, která zahrnuje sečení trávy, vertikutaci, úklid přístupových cest, odborné hnojení trávníku, ale i realizaci okrasných zahrad a předzahrádek včetně závlahy. Kontaktujte nás… a my vše, co se týče vaší předzahrádky, vyřešíme za Vás.