Na jaké problémy můžeme narazit při čištění sedaček na základě materiálu

Snad v každé domácnosti najdete v místnosti, ve které se schází celá rodina, vetší či menší pohodlnou sedačku. Je to zkrátka nenahraditelný kus nábytku, který nám doma nesmí chybět. V našich bytech se objevují sedačky různých velikostí, tvarů i materiálů. A každý z těchto materiálů vyžaduje určitý způsob čištění. Pojďme se na čištění různých typů materiálů podívat blíže.

Sedačku nebo sedací soupravu máte pravděpodobně doma i vy. A pokud chceme mít doma opravdu čisto a uklizeno, čištění sedačky se zkrátka nevyhneme. Různé materiály však vyžadují různou péči.

Sedačky s mikroplyšovým potahem

Mikroplyšové sedačky jsou velice dobře čistitelné. Většinu skvrn je možné téměř na 100 % odstranit. Díky vysokému vlasu je však doporučováno častější čištění mokrou cestou. Zažraná špína a mastnota jsou časem na sedačce vidět a jiný způsob čištění již v tomto případě nepomůže. Pokud hledáte čištění sedaček v Brně a okolí, rádi vám pomůžeme. Kvalitní čištění mokrou cestou je pro nás samozřejmostí a vaše sedačka bude opět jako nová!

Bavlněné potahy

Bavlněné potahy by měly být čištěny obzvláště náročné. Chemické přípravky mohou poškodit vlákno nebo vybělit barvu a sedačku tak nenávratně poškodit. Při čištění bavlněných sedaček byste měli používat výhradně přípravky určené na přírodní vlákna. Zejména u přírodních vláken doporučujeme přenechat čištění specializovaným firmám.

Kůže

Zvláštní péči vyžaduje také kůže. Kožené sedačky jsou zpravidla mnohem dražší než sedačky s umělými potahy, a proto bychom o ně měli pečovat tak, aby vydržely co nejdéle. Na čištění by měl být používán pouze čistý bílý namočený hadřík s trochou mýdla, aby se nestalo, že kůži nenávratně obarvíte.

Sedačky je zkrátka nutné čistit s ohledem na materiál, ze kterého jsou vyrobeny jejich potahy. S veškerým čištěním sedacích souprav v Brně a okolí vám pomůžeme my – tým Remiáš Global Services s.r.o.