Úklid obývacího pokoje, aneb co by zde nemělo být vidět

Sebekrásnější bydlení není tak hezké, když jsou všude věci, nábytek je zaprášený, podlaha je špinavá a všude, kam se podíváte, jsou usazené chlupy od domácích mazlíčků. Právě obývací pokoj je místnost, kde se schází celá rodina a kam zveme návštěvy. Na co bychom se tedy měli zaměřit při jeho úklidu?

Čím větší prostor, tím je zpravidla úklid náročnější. A největší místností bývá právě obývací pokoj. Zároveň je to místnost, kde trávíme čas s rodinou i návštěvami. Na co bychom se měli při jeho úklidu zaměřit? Co do obýváku nepatří? Jak z této místnosti udělat skutečně příjemné místo, kde bude radost scházet se s přáteli i rodinou?

Konferenční stolek

Velkým nešvarem mnoha domácností bývá nepořádek na konferenčním stolku. Knihy, zaprášený ovladač od televize, časopisy, neuklizené skleničky a talířky od jídla – to kráse vaší obývací místnosti příliš nepřidává.

Při úklidu obývacího pokoje tedy nezapomeňte uklidit všechny věci, které zde jen tak leží a žijí si vlastním životem. Bude pak vypadat o mnoho lépe.

Oblečení

Oblečení na sedačce, židlích, křeslech nebo dokonce na zemi vypadá opravdu nehezky. Mnohem častým problémem v bytech bývá nedostatek úložného prostoru. Pak se neuklizeným věcem příliš nevyhneme. Ale poházené oblečení, kabely, časopisy a další věci je možné do značné míry eliminovat.

Sedačka

Máte domácího mazlíčka a vaše sedačka trpí tím, že ji pokrývá vrstva zvířecí srsti? Rozlilo se vám víno nebo upadl kousek jídla a po čištění mokrým hadříkem na sedačce zůstala skvrna? Vaši přátelé si asi na takovou sedačku budou sedat jen velmi neradi. Pak vám rádi pomůžeme! Pro čištění sedacích souprav v Brně a okolí je tu zkrátka tým Úklid Remiáš.

Pečujte o místnost, kde se scházíte s přáteli a rodinou. Uklizený byt je zkrátka hezký byt. Pro úklid domácností, mytí oken i čištění sedaček jsme tu zkrátka my!