Jak na povánoční úklid?

Vánoce u nás v ČR slaví snad každá rodina. A téměř v každé domácnosti se každým rokem zdobí stromeček, peče cukroví, zapalují svíčky atd. Vánoce jsou krásným obdobím, kdy se rodiny scházejí a tráví čas společně. Jak už to ale po takových oslavách bývá, nakonec nás čeká pořádný úklid. Jak na něj?

Vánoční ozdoby

Úklid vánočních ozdob může být zdlouhavý. Vše je potřeba pečlivě roztřídit a přehledně uklidit, aby bylo možné dané ozdobičky využít i příští rok. Různé řetězy a třásně mohou v bytě nadělat nepořádek, ale stačí je zamést a poté vysát podlahu.

Vánoční stromek

Horší ovšem bývá úklid vánočního stromku a mnohdy i spouště po něm. Živý stromek je skvělý. Krásně provoní místnost, ve které je umístěný a vypadá rozhodně líp než jeho umělá kopie. Stromek bychom měli dle tradice nechávat ozdobený až do Tří králů, tedy do 6. ledna, ale v případě živého stromku tento postup příliš nedoporučujeme. Vytopená místnost mu totiž vůbec nedělá dobře, jehličí rychle opadává a příliš krásy mu už nezůstane.

Živé stromky představují nebezpečí pro koberce i sedačky. Pokud z něj vytéká smůla, což je velmi časté, může být zasaženo právě čalounění nebo koberce a jejich čištění pak není snadné. Pro čištění sedaček v Brně, ale i povánoční úklid, můžete přivolat na pomoc náš tým z úklid Remiáš.

Celkový úklid bytu

Po Vánocích nás zkrátka znovu čeká celkový úklid bytu. Téměř veškerá práce, která byla do úklidu investována předtím, zkrátka po Vánocích jako by nebyla. V lednu nás čeká mnoho povinností v práci a ve většině případů je nutné dohánět úkoly v práci, které přes Vánoce stály. Skvělou volbou je proto přivolat si na pomoc profesionální úklidovou firmu, která nepříjemný úklid vyřeší za vás. Úklid Remiáš nabízí čištění sedacích souprav v Brně, úklid domácností, mytí oken, úklid bytových domů, úklid po rekonstrukci, údržbu zahrady a mnohem více. Využijte našich služeb a věnujte svůj volný čas sobě a své rodině.