Chyby, kterým byste se při úklidu domácnosti měli raději vyhnout

Mnoho majitelů bytových domů stále upřednostňuje úklid společných prostor vlastními silami. Jednotliví majitelé se střídají v úklidu domu, někdo uklidí lépe, někdo hůře, někdo dokonce úklid vynechá úplně. Málokdy se v domě sejdou osoby, které věnují úklidu chodeb a schodiště dostatečnou péči. Co vše správný úklid bytového domu obnáší?

Za slunečného dne okna nemyjte

Chystáte se na jarní mytí oken, ale čekáte, až pořádně vysvitne sluníčko? Raději nečekejte! Slunce rychleji odpařuje vodu se saponátem, a to dříve, než je stihnete dokonale vyleštit. Finálně tedy budou na oknech samé šmouhy. Raději zvolte den, kdy bude pod mrakem a vy budete moci skla perfektně vyleštit!

Nezačínejte úklid luxováním

Jednou z nejčastějších chyb, kterou se lidé při úklidu dopouštějí, je luxování ještě před celkovým úklidem. Uklízet bychom vždy měli začínat od stropu k podlaze. Pokud totiž vysajeme podlahu a pak smeteme prach a další nečistoty ze skříněk, stolů, židlí a dalšího nábytku, je podlaha jednoduše ve stavu, kdy by potřebovala vysát znovu.

Používejte čistící přípravky určené pro dané povrchy

Velmi častou chybou je také použití jediného čistícího přípravku na všechny povrchy. Univerzální čistič je sice skvělým pomocníkem, ale hodí se spíše na podlahy. Na dřevo je vhodné použít přípravek, který je k tomuto účelu určený. Specifické jsou také kožené, koženkové nebo tkaninové povrchy, kterými jsou potaženy například sedací soupravy. Pro čištění sedaček v Brně a okolí můžete například využít našich služeb a vaše dominanta obývacího pokoje bude opět jako nová!

Uklízejte systematicky

Velice efektivního úklidu dosáhnete v případě, že budete úklid provádět systematicky. Neuklízejte napříč místnostmi. Začněte na jedné straně bytu a skončete na druhé. Uklízejte vždy od stropu k podlaze a nepřebíhejte k jiným činnostem do ostatních místností.

Nevíte si s úklidem domácnosti rady nebo na ni nemáte dostatek času? Pro váš úklid domácnosti, mytí oken, ale i čištění sedacích souprav v Brně a okolí jsme tu my!