Tipy na úklid, které jistě oceníte

Úklid je téměř každodenní rutinou každé ženy. Čistá domácnost je základem pohody i našeho zdraví, a právě proto přikládáme úklidu takový důraz. Pojďme se pro to podívat na několik triků, které vám s touto činností pomohou a ušetří vám čas.

Vodní kámen

Je jen otázkou času, kdy se na koupelnových i kuchyňských bateriích objeví vodní kámen. Odstranit jej pak není snadný úkol a mnoho hospodyněk právě díky němu tráví úklidem hodiny navíc. Zkuste povrchy pokryté vodním kamenem nastříkat octem nebo šťávou z citronu. Pak už je bude stačit jen otřít a baterie budou opět vypadat jako nové.

Usazeniny v toaletě

Pruhy, které tvoří usazeniny v toaletě jsou obzvláště nevzhledné. Skvělou pomůckou vám mohou být čistící prostředky na porcelán. Nechce několik hodin tento čistící prostředek působit a uvidíte, že vyčištění toalety pak bude až neuvěřitelně snadné.

Čištění sedaček

Na čištění sedaček vlastními silami jsou na trhu k dispozici přípravky na bázi suché pěny. Čištění sedačky touto cestou je sice pracné, ale výsledky jsou skutečně viditelné. Pokud máte chlupatého domácího mazlíčka, doporučujeme sedačku pravidelně vysávat, abyste omezili množství chlupů v domácnosti na minimum. Zejména na sedačce, která je oblíbeným místem čtyřnohých kamarádů, se jich totiž drží nejvíce.

Pro dokonalé vyčištění sedačky si však raději zavolejte profesionály. Pro čištění sedacích souprav v Brně a okolí vám rád pomůže náš tým ze společnosti Remiáš Global Services s.r.o.

Odstranění skvrn z koberců

Snad nejvíce nepříjemnou záležitostí jsou mastné skvrny. Těch se jednoduše zbavíte ubrouskem, který přiložíte na skvrnu a přežehlíte. Velmi účinným pomocníkem je také jedlá soda.

Úklid provádějte pravidelně, domácnost tak snadněji udržíte čistou. Pokud si s některými částmi úklidu nevíte rady, přivolejte si na pomoc náš tým. Rádi pro vás zajistíme úklid domácnosti, mytí oken, čištění koberců nebo čištění sedaček v Brně a okolí.