Nejčastější chyby při úklidu domácnosti

Pořádek musí být a každá správná hospodyňka jej pravidelně udržuje. O čistou domácnost, do které se vždy budete rádi vracet, je zkrátka nutné pečovat. Kromě pravidelného vysávání, vytírání podlah a utírání prachu je nutné pečovat i o sedačku nebo baterie v koupelně a kuchyni. Jakých chyb se ale lidé při úklidu dopouštějí nejčastěji?

Každý z nás si přeje mít dokonale uklizený byt. I když úklid samotný pravděpodobně mezi vaše oblíbené aktivity nepatří, pro čistou domácnost je zkrátka nutné pravidelně zařadit kompletní úklid. Takový úklid je o to nepříjemnější, když se chodbou, kterou jste právě vytřeli, proběhnou děti a vaše práce rázem přijde vniveč. I úklid je ale možné dělat efektivně. Stačí se jen vyvarovat několika základním chybám.

I úklid vyžaduje jistou míru organizace

Snad nejhorším zvykem při úklidu je chaotické pobíhání po bytě, když chcete uklidit vše, co vám přijde do cesty. Uklízíte-li v ložnici a při cestě do koupelny si všimnete špinavého umyvadla, pokračujte zkrátka v ložnici a umyvadlo nechte na později. Nejefektivnější je uklízet postupně jednotlivé místnosti.

Zabraňte víření prachu

Aby byl váš úklid skutečně efektivní, je třeba zabránit víření prachu, který pak znovu usedá na již očištěné plochy. Při otírání prachu používejte mokrý hadr všude, kde je to možné. Toto pravidlo platí i u podlahy. Prach se také drží v sedacích soupravách, které je také potřeba pravidelně čistit, i když ne tak často jako podlahy, kuchyňskou linku nebo koupelnu. Nevíte, jak na to? Přivolejte si na pomoc čištění sedacích souprav Brno – rádi vám pomůžeme.

Uklízejte od stropu k podlaze

Mnoho hospodyněk začíná úklid luxováním podlahy. Tento postup ale není správný. Pokud totiž po umytí podlahy uklízíte povrchy stolů, skříněk atd., podlahu s největší pravděpodobností znovu zašpiníte.

Potřebujete pomoci s úklidem? Rádi vám pomůžeme s mytím oken, úklidem domácnosti i čištěním sedaček v Brně a okolí.