Jak na úklid po domácích mazlíčcích?

Mnoho českých rodin má svého vlastního domácího mazlíčka. Nejčastěji jsou to psi a kočky. Domácí mazlíčci jsou skvělým společníkem a často velmi váženým členem rodiny. Snad jedinou nevýhodou těchto mazlíčků jsou chlupy a zápach, díky kterým je častější úklid domácnosti prakticky nevyhnutelný. Jak ale po svých chlupatých kamarádech správně a efektivně uklízet?

Mít doma chlupatého kamaráda, a přitom mít uklizeno, je prakticky nemožné. Chlupů, které jsou na oblíbené sedačce, v koberci, často i v posteli, se zkrátka jen tak nezbavíte. Přesto ale existuje několik základních triků, které vám s takovým úklidem nemálo pomohou.

Loužičky

Zejména máte-li doma štěně, budete se možná potýkat s problémem loužiček. Odstranit z podlahy není téměř žádný problém. Horší je to ale s kobercem.

Odstraňování loužiček z koberce

Vyskytne-li se nedopatřením loužička na koberci nebo na sedačce, jako první pomoc můžete zkusit vodu, ocet a jar, poté, co loužičku co nejvíce vysušíte pomocí papírových ubrousků nebo čistého, dobře savého hadříku. Poté nechte působit namíchanou směs vody, octa a jaru několik minut a vytřete namočeným hadrem.

Odborné čištění sedaček

Flíček pravděpodobně bude vidět, zejména na tmavších sedačkách, ale díky octu odstraníte zápach a váš čtyřnohý kamarád si nebude plést sedačku se svou toaletou. Pro dokonalé vyčištění sedačky je ale lepší zavolat si úklidovou firmu. Na čištění sedacích souprav v Brně můžete využít například odborný tým Remiáš Global Services s.r.o.

Chlupy

Velkým problémem domácností, kde žijí psi a kočky, jsou všudypřítomné chlupy. Jejich odstranění je nemožné, ale potřebujete-li se rychle zbavit alespoň chlupů na sedačce, které jsou vidět, nejlepší variantou je mokrý hadřík. Chuchvalce chlupů, které setřete mokrým hadříkem, pak jednoduše vysajete.

Úklid po domácích mazlíčcích vyžaduje více práce. Je také nutná častější frekvence uklízení, ale domácí mazlíčci za to zkrátka stojí. Další, velice pohodlnou a efektivní možností, je využití služeb úklidové firmy. Hledáte firmu na čištění sedaček v Brně a okolí? Zavolejte nám!