Jak se liší čištění sedaček na základě materiálu?

Určitě znáte ten pocit, kdy se vám povede novou sedačku polít barevnou tekutinou nebo ji umastit. Rázem se pak na pěkném nábytku objeví nevzhledné skvrny, ze kterých rozhodně nemáte radost. Naštěstí je ale možné většinu nečistot snadno vyčistit. Je jen třeba vědět, jaké postupy a přípravky použít při čištění jednotlivých materiálů.

Skvrny od vína, čokolády, večeře nebo malování vašich dětí na sedačce, dokážou nemálo potrápit. Dobrou zprávou ale je, že všechny skvrny se dají vyčistit. Jen je třeba vědět, jak si poradit s jednotlivými materiály.

Látkové sedačky

Snad nejčastěji jsou do českých domácností nakupovány látkové sedačky. Dobře vypadají, jsou pohodlné, ale jejich obrovskou nevýhodou je, že když se nám na ně povede vylít tekutinu nebo je umazat od večeře, nestačí je pouze setřít hadrem, jak tomu často bývá u kožených sedaček.

Na trhu existuje mnoho čističů určených právě na látkové pohovky. Než ale začnete čistit velkou skvrnu, vyzkoušejte si ideálně daný čisticí prostředek na menší ploše, která není tolik vidět. Nejčastěji se jedná o prostředky na bázi suché pěny. Mastnotu a víno však z látkové sedačky tak snadno neodstraníte. Proto, pokud nemáte sedačku se snímatelným potahem, doporučujeme v případě nehody vyčištění od profesionálů, kteří mají k tomuto účelu k dispozici kvalitní stroje, které velmi kvalitně odstraní i případné chlupy od zvířecích mazlíčků. Pro čištění sedaček v Brně můžete kontaktovat přímo nás.

Tip: Pro lépe vypadající látkovou sedačku však v rámci domácího úklidu zařaďte její pravidelné vysávání.

Kožené a koženkové sedačky

Kožené a koženkové sedačky se čistí velmi podobně. Čištění je zde mnohem jednodušší, zejména pořídíte-li si tmavší sedačku. Často totiž postačí pouze mokrý hadřík. Problém často nastává se světlými sedačkami, na které často pustí barva z barevných dek, kalhot atd. Toto obarvení se pak velmi špatně odstraňuje a je třeba jej svěřit profesionálům.

Potřebujete vyčistit sedačku ve vaší domácnosti? Kontaktujte nás a informujte se o možnosti čištění sedacích souprav v Brně. Rádi vám pomůžeme.