Jakých úklidových chyb se lidé dopouštějí?

Úklid většina lidí doslova nenávidí. Někteří z nás dokonce úklid odkládají až do doby, kdy je nezbytně nutný. Navíc, i když se úklid zdá být jednoduchou činností, i zde existuje mnoho chyb, kterých se lidé při úklidu dopouštějí. Které z nich jsou nejzásadnější? A proč je lepší přenechat úklidy bytových domů a větších prostor úklidové firmě?

Špatné pořadí jednotlivých úkonů

Když se pustíte do úklidu, je nutné promyslet si, co uděláte dříve, a co potom. Špatné rozložení jednotlivých úkonů může vést ke špatné efektivitě úklidu. Výsledkem je, že není uklizeno pořádně, nebo se úklidu musíte věnovat déle, než je nutné.

Špinavý hadr

Mnohdy se stává, že lidé myjí okna, parapety, dveře, podlahy a další plochy špinavým hadrem. Po náročnějším úklidu je vždy vhodné hadr dobře vyprat nebo vymáchat tak, aby na něm nezůstaly nečistoty z minulého úklidu. V opačném případě je totiž úklid spíše pouhým namočením povrchů, ale špína zůstává.

Otírání veškerých povrchů suchým hadrem

Prakticky všechny povrchy, u kterých je to možné, je vhodné otírat mokrým hadrem namísto suchého. Suchým hadrem většinou pouze rozvíříte prach, který na některých plochách zůstane. Naopak pomocí mokrého hadru se prachu hravě zbavíte. Pomocí mokrého hadru jej totiž jednoduše setřete. Hadr je ale během úklidu nutné pravidelně zbavovat nečistot. V opačném případě byste pouze přenášeli nečistoty z jedné plochy na druhou.

Úklid ve spěchu

Úklid ve spěchu je velice neefektivní. Lidé často mají na úklid málo času nebo je pouze uklízení nebaví. Volí proto možnost rychlého přetření jednotlivých ploch a úklid je proveden velmi nekvalitně.

Zkuste to s profesionály

Věnujte svůj volný čas aktivitám, které Vás baví. Svěřte úklid bytového domu do našich rukou!