Co obnáší efektivní úklid bytového domu?

Mnoho majitelů bytových domů stále upřednostňuje úklid společných prostor vlastními silami. Jednotliví majitelé se střídají v úklidu domu, někdo uklidí lépe, někdo hůře, někdo dokonce úklid vynechá úplně. Málokdy se v domě sejdou osoby, které věnují úklidu chodeb a schodiště dostatečnou péči. Co vše správný úklid bytového domu obnáší?

I ve společných prostorách paneláků a činžáků je pravidelný úklid klíčový. Jen tak předejdete větším nečistotám, které pak již nebude možné odstranit tak snadno.

Jak probíhá pravidelný úklid domů?

Pravidelný úklid bytových domů zpravidla probíhá alespoň jednou týdně. Pravidelnost je závislá na velikosti domu i ročním období (sníh, deštivé období atd.)

Zpravidla v něm je zahrnuto zametení a mytí schodů, chodby a suterénu domu, zametení a vytření prachu pod rohožkami jednotlivých bytů, oboustranné mytí vchodových dveří včetně vytištění skla, setření madel a zábradlí, mytí parapetů, umytí podlahy i stěn výtahu, otření vypínačů a zvonků, očištění vstupních rohoží, odstranění letáků atd.

Pravidelný úklid bytového domu vám může ušetřit značné množství peněz. Možná si teď říkáte, jak je to možné. Pravdou ale je, že pokud nebude úklid prováděn pravidelně, společné prostory budou značně znečištěné a ve finále může být úklid takových prostor finančně mnohem nákladnější.

Výběr úklidové firmy je důležitý

Úklid větších bytových domů není jednoduchý. Čím více lidí, tím náročnější domluva. Někdo úklid splní, někdo jej jednoduše vynechá. Nejjednodušší variantou je proto volba úklidové firmy, která se o vše postará za Vás. Při výběru takové firmy je ale třeba dbát na kvalitu jejích služeb. Naše společnost Remiáš Global Services s.r.o. má zkušenosti s úklidem bytových domů, skladových a výrobních prostor, kancelářských prostor nebo zdravotnických zařízení.