Péče o kožené sedačky

Kožené sedačky jsou synonymem vysoké kvality a luxusu. Sluší každé domácnosti, a pokud se vám stane, že na sedačku vylijete barevnou tekutinu nebo ji nedopatřením umastíte od oběda, její čištění je mnohem jednodušší než čištění látkových sedaček, do kterých se barva nebo mastnota lehko vsákne. Jak ale na čištění a údržbu kožených sedacích souprav?

Kožená sedačka je pěkným doplňkem každé domácnosti, a k tomu je velmi praktická, co se týče čištění. Kůže je totiž snadno omyvatelná a v případě, že chováte domácího mazlíčka, nedrží se v ní chlupy, které tedy stačí jednoduše setřít. Péče o kožené sedačky je ale specifická a je třeba vědět, jak tento typ materiálu čistit a následně ošetřovat. Níže vám poradíme, jak na to. Pokud si ale na kompletní čištění kožené sedačky sami netroufáte, je tu pro vás čištění sedaček Brno.

Péče o kůži

Ať už si ale zakoupíte kožený nábytek, boty nebo kabelku, o kůži je zkrátka nutné pečovat. Je třeba čistit ji speciálními čistícími přípravky určenými přímo pro konkrétní typ materiálu a poté impregnovat.

Čištění kůže

Při čištění kůže zapomeňte na běžné chemické přípravky, kterými umýváte podlahy nebo nábytek jako stoly, židle a různé skříňky. Je-li na přípravcích napsáno universal, stále to neznamená, že byste s jejich pomocí měli čistit koženou sedačku. V žádném případě na kůži nepoužívejte hrubé kartáče. K čištění jsou vhodné bílé hadry, které nepouští barvu.

Impregnace kůže

Po vyčištění kožené sedačky bychom měli provést impregnaci, abychom ochránili povrchový materiál a sedačka dlouho zůstala jako nová. Speciální impregnační přípravek jemně vtíráme do kůže a necháme několik hodin působit. Kůže bude chráněná a udržíte ji déle v perfektním stavu.

Pokud je vaše kožená sedačka více znečištěna, byla vystavena prašnému prostředí nebo si na její kompletní vyčištění netroufáte, svěřte tuto činnost profesionálům! Čištění sedacích souprav v Brně a okolí zkrátka nechte na nás. Rádi vám pomůžeme s nepříjemným úklidem i správnou péčí o koženou sedačku tak, aby co nejdéle zůstala jako nová!