Tipy a triky na generální úklid

Zejména ve sváteční dny se lidé v ČR pouští do generálních úklidů. Uklízení pro většinu z nás mezi oblíbené činnosti nepatří. Generální úklid je činností na celý den, možná i dny a mnohdy máme pocit, že když uklidíme jednu část bytu, zašpiní se nám druhá. Nicméně, existuje několik tipů a triků, jak efektivně na generální úklid.

Generální úklid je činnost, na kterou se pravděpodobně netěšíte. Jedná se o velký úklid, který zabere řadu hodin. Pokud ale budete takový úklid provádět systematicky, vše půjde mnohem lépe, a nakonec budete mít radost z úžasně uklizeného bytu.

Všechny úklidové prostředky si připravte předem

Základem je tedy systematičnost. Nejdříve si připravte všechny potřebné úklidové prostředky, abyste se nemuseli při úklidu zdržovat jejich hledáním.

Uklízejte po místnostech

Při úklidu nepřebíhejte z místnosti do místnosti. Začněte na jedné straně bytu a skončete na druhé. Věcí, které chcete vyhodit, se zbavte hned na začátku. Nyní tedy máte připravené všechny potřebné prostředky a můžete začít s úklidem. Jen… nepůjdeme na to od podlahy, ale od stropu.

Uklízejte od stropu

Úklid provádějte od stropu. Kdybyste nejdříve vytřeli podlahu, a pak teprve začali utírat prach na okolních skříňkách a dalším nábytku, rozvíříte prach po bytě znovu a vaše snaha přijde vniveč. Každý úklid by tedy měl začínat nahoře a končit u podlahy.

Čištění sedaček a koberců

Čištění sedaček a koberců by mělo probíhat častěji než jednou za rok, a to zejména, máte-li domácího mazlíčka. Koberce i sedačky by měly být pravidelně vysávány. Při generálním úklidu místnosti, ve kterém je sedačka a koberec, opět začneme od lustru, pokračujeme ke skříňkám, vyluxujeme sedačku a popřípadě ji utřeme mokrým hadříkem, poté pokračujeme ke koberci. Pokud je vaše sedačka špinavější a její dokonalé vyčištění není ve vašich silách, přivolejte si na pomoc úklidovou firmu. Na čištění sedaček v Brně a okolí můžete využít například služeb naší společnosti Remiáš Global Services s.r.o.

Nebojte se vyhodit staré věci

Když už jste se pustili do generálního úklidu, nebojte se vyhodit věci, které již léta nepoužíváte nebo nenosíte. Věnujte je dále, někomu ještě mohou udělat radost.

Přivolejte na pomoc úklidovou firmu

Nechcete se trápit s generálním úklidem sami? Hledáte firmu, která se zabývá čištěním sedacích souprav v Brně a okolí, čištěním koberců, oken, bytových domů atd.? Zavolejte nám! Rádi vám pomůžeme.