Jak správně uklízet v domácnosti alergiků?

Na téma úklid a alergie již bylo napsáno mnoho článků s různými názory. Ve skutečnosti je úklid důležitý v domácnosti nealergiků i alergiků. Důležité je zkrátka zabránit množení nežádoucích bakterií, se kterými nechce sdílet domácnost nikdo z nás. Uklizený domov je navíc mnohem útulnější a bude se vám v něm žít lépe.

U alergiků však není ani tak důležitá desinfekce, jak si mnoho lidí mylně myslí. Měli bychom se zejména zbavovat alergenů, díky kterým dochází k nepříjemným potížím.

Roztoči

Mnoho lidí má problémy s roztoči, kteří se nejvíce drží v čalouněném nábytku nebo v posteli.

Důležité je proto čištění sedaček, pravidelné vysávání postele, ale i pelíšků vašich domácích mazlíčků. Alergeny z postele a sedačky se roznáší po celém bytě společně s prachem.. a proto je neméně důležité pravidelně vysávat celý byt a vytírat podlahu.

Alergie na zvířata

Většina alergiků má problémy s alergiemi na zvířata, nejčastěji kočky. Mohou to ale být i psi, křečci, atd. Zvířecí alergeny se snadno roznáší společně s prachem po celém bytě a jsou přítomné opravdu všude. Dokonce i v místnosti, kam váš domácí mazlíček nechodí. Ovšem v místnostech, kde váš domácí mazlíček nepobývá, je alergenů o poznání méně.

Zcela odstranit všechny zvířecí alergeny z vašeho bytu je téměř nemožné. Alergeny se totiž drží na podlahách, na sedačce, ve zdech, na nábytku,… zkrátka všude. Častý a pečlivý úklid ale může alergikům velmi pomoci.

Zejména čištění sedaček od chlupů domácích mazlíčků je ale náročné. Hledáte-li čištění sedaček v Brně, můžete vyzkoušet například naše služby. Na úklid Remiáš se vždy můžete spolehnout. Objednejte si čištění sedacích souprav v Brně a okolí ještě dnes.

Alergie na pyl

Zejména v jarním období lidé často bojují s alergií na pyl z různých stromů a trav. Pylu se ve vaší domácnosti nemáte šanci vyhnout. Značně pomůže síť proti pylu, ale ani s ní se pylu zcela nevyhnete. V pylové sezóně je pak nutné často otírat nábytek, prát ložní prádlo a vysávat postel i podlahy. Poté je nutné podlahu důkladně vytřít.