Jak na úklid po stavbě a rekonstrukci?

Stavba nebo rekonstrukce znamenají pro domy a bytové domy mnoho nepořádku. Úklid po rekonstrukci nebo stavebních pracích není nikterak jednoduchý. Zbavit se nejjemnějšího prachu a spousty nečistot není jednoduché. Jak si s tímto problémem umí poradit profesionálové?

Po stavbě nebo rekonstrukci váš dům čeká pořádný úklid. Nejdříve je nutný hrubý úklid největších nečistot, ve druhé fázi se soustřeďujeme na úklid do čista.

První fáze úklidu po rekonstrukci – hrubý úklid nečistot

Úklid po rekonstrukci v první fázi zahrnuje zejména odstranění úlomků, prachu a nečistot, umytí oken, rámů, parapetů, zábradlí a dveří.

Po odstranění hrubých nečistot jsou zpravidla odstraňovány zbytky prachu. Odstraňovány jsou také zbytky barev nebo lepidel. Všechny povrchy jsou nejdříve zbaveny nečistot suchou cestou. Tímto je hrubý úklid domu po rekonstrukci hotov a dále se pokračuje úklidem prostor do čista.

Druhá fáze úklidu po rekonstrukci – úklid do čista

Cílem druhé fáze úklidu po stavbě nebo rekonstrukci je proměnit prostory v čisté místo, kde se nikdo od ničeho neumaže. Tato fáze úklidu zahrnuje například vysátí a vytření podlah, otření zábradlí, umytí oken, okenních rámů a parapetů, umytí dveří, otření všech omyvatelných ploch vlhkým hadrem tak, abychom se zbavili veškerých zbytků prachu.

Úklid po rekonstrukci nebo stavbě je mnohem náročnější než běžný úklid. Nejlépe jsou k tomuto vybaveni profesionálové, kteří si s sebou přinesou stroje, díky nimž bude úklid probíhat nejen rychleji, ale i efektivněji. Specialisté na úklid bytových domů přesně ví, co mají udělat pro to, aby nikde nezůstalo ani smítko. Po úklidu bytového domu naší společností si ani nevzpomenete, jaký nepořádek byl v prostorách domu v období, kdy probíhala rekonstrukce či stavba. Vyzkoušejte profesionální úklidové služby naší společnosti Remiáš Global Services s.r.o.