Uklízejte jednotlivé povrchy správě. Jakým chybám byste se měli vyvarovat?

Úklid domácnosti nikoho z nás nemine. Občas se do úklidu zkrátka pustíme všichni. Někdo si s ním ale dokáže poradit lépe, někdo hůře. Často lidé dělají chybu v nesprávném čištění konkrétních povrchů. Podívejme se proto na tuto problematiku blíže.

Dřevěné povrchy

Čištění dřeva není nijak náročné, ale měli bychom se vyvarovat agresivním čistícím přípravkům. Dřevo bychom měli otírat navlhčeným hadříkem s mýdlovou vodou, vysušit, a nakonec ošetřit leštěnkou s přírodním voskem.

Skleněné povrchy

Zejména v koupelnách se často setkáváme se skleněnými povrchy. Typicky jsou to zašupovací dvířka od sprchových koutů. Skleněná dvířka ale mohou mít i různé skříňky, které jsou většinou umístěny v obývacím pokoji. Na skla velmi dobře fungují přípravky s obsahem alkoholu

Kožené povrchy, koženky a tkaniny

Dominantou snad každého obývacího pokoje bývají sedací soupravy různých velikostí. Sedačky jsou většinou pokryty koženkou, tkaninou, nebo dokonce kůží. Všechny tyto materiály vyžadují citlivou péči. Zejména kůže by měla být otírána pouze vlhkým hadříkem a po očištění bychom ji měli ošetřit pečujícím prostředkem. Podobně jako kůži čistíme i koženku. Na tkaninové potahy jsou doporučovány pěnové čističe. Pokud je však vaše sedačka zaneřáděna více, než zvládnete vyčistit, můžete využít našich služeb a objednat si čištění sedacích souprav v Brně a okolí.

Kamenné povrchy

Pokud je například ve vaší vstupní hale kamenná podlaha, měli byste vědět, že na její čištění nejsou vhodné mýdlové čističe. Ty totiž na tomto povrchu způsobují šmouhy.

Každý povrch zkrátka vyžaduje určitou péči a některé čistící prostředky mohou konkrétním povrchům spíše uškodit než pomoci. Pokud potřebujete s úklidem pomoci, neváhejte nás kontaktovat! Rádi vám pomůžeme s úklidem interiéru i exteriéru, mytím oken, úklidem společných prostor bytových domů, nebo čištěním sedaček v Brně a okolí.