Čištění koberců

Máte-li doma na podlahách koberce, pak byste je několikrát za rok měli důkladně vyčistit.

Uchováte tak nejen jejich pěkný vzhled, ale také je zbavíte prachu a roztočů, který může snižovat komfort bydlení a způsobovat alergické reakce.

Konkrétní postup čištění koberců závisí nejen na typu koberce, ale také na míře znečištění. Čištění koberců by se mělo provádět alespoň jednou za půl roku, frekvence se však odvíjí od míry znečištění i četnosti provozu v daných prostorách.

Pracovní postup čištění

Pracovník na místě nejprve silně znečištěná místa postříká speciálním přípravkem a nechá několik minut působit. Speciální přípravek na čištění je bez bělících činidel, takže nemůže dojít k žádnému poškození nebo zesvětlání čištěného materiálu. Předstřikem dochází k uvolnění silné nečistoty v koberci. V případě silného znečištění se zvolí navíc ruční kartáčování koberce, pro lepší výsledek vyčištění. Nyní provedeme profesionálním extrakčním strojem vyčištění celého koberce. Čištění je prováděno profesionálním extraktorem s výkonnými čerpadly, které pod tlakem vstřikují čistící médium do koberce a následně je odsáto do sběrné nádoby extraktoru. Při tomto extrakčním čištění jsou z koberců odstraněny veškeré nečistoty, prach, roztoči, a nežádoucí zápachy.

Vyčištěním se Vám vrátí původní barvy a příjemná vůně.

Základní prvky a postup pro profesionální čištění koberců

Použití předstřiku s čistícím roztokem určeným na koberce a následně nechat roztok několik minut působit v koberci, pro uvolnění všech nečistot zaschlých v koberci.

Použití profesionálních čisticích prostředků při čištění koberců

Profesionální čištění koberců vyžaduje kvalitní čisticí prostředky určené přímo, pro profesionální čištění koberců a textilií, nejen, že mají kladný dopad na životní prostředí a jsou šetrné k čištěným povrchům, ale především neohrožují pracovníky, kteří jsou s nimi dennodenně v kontaktu.

Již dávno je pryč doba kdy se jedním přípravkem čistily veškeré povrchy a to ať se jednalo o koberce nebo sedací soupravy. Dnes využíváme čisticí prostředky podle druhu znečištění a použitého materiálu, protože aktivní složky působí přímo na nečistoty, pro které jsou určeny.

  • Čištění koberců provádíme v soukromém sektoru i ve veřejné správě.
  • Provádíme odborné čištění koberců Natuzzi a dalších významných světových výrobců kusových koberců.
  • Čištění provádíme na území celé České Republiky 7 dní v týdnu po dobu 24 hodin denně.

Naše přednosti před konkurencí

  • Profesionální výkonné čistící stroje na čištění koberců a sedacích souprav
  • Pravidelné čištění koberců a sedacích souprav pro Italského výrobce Natuzzi
  • Zkušenosti s profesionálním čištění m již od roku 1994
  • Odborná profesionalita a poradenství v daném oboru
  • Doprava Zdarma
  • Čištění koberců zajišťujeme po celé ČR zejména pak čištění koberců Brno, čištění koberců Blansko, čištění koberců Slavkov u Brna, čištění koberců Vyškov, čištění koberců Prostějov, čištění koberců Kojetín, čištění koberců Kroměříž, čištění koberců Olomouc, čištění koberců Zlín, čištění koberců Uherské Hradiště a Staré město.
  • Čištění koberců provádíme již od 10 Kč za m2.

Ceník

TechnologieCena za m2
Extrakční čištěníod 8 Kč/m2
Čištění koberců včetně kartáčováníod 15 Kč/m2

Nezávazná poptávka